Wystawa 95 lat AZS w Lublinie
Styczeń
10
2018

Wystawa 95 lat AZS w Lublinie

We wtorek 9 stycznia 2018 roku została udostępniona wystawa zatytułowana "95 lat Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie", która jest dostępna w Centrum Historii Sportu w Lublinie mieszczącym się na Arenie Lublin - wejście od sektora E, ul. Stadionowa 1. 

Wernisaż był połączony z uroczystością wręczenia medali 700-lecia Miasta Lublin dla wybitnych przedstawicieli świata sportu - nagrody wręczył Pan Prezydent Krzysztof Żuk. 

- Wystawa którą zatytułowaliśmy "95-lat Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie" dostępna będzie do 10 lutego 2018 roku. Można na niej zobaczyć kilka historycznych ciekawostek, jak pierwsze medale zdobyte przez zawodników AZS na powojennych Uniwersjadach. Dowiemy się kiedy narodziła się tradycja koszykówki akademickiej w naszym mieście czy to, że AZS Lublin był akademickim Mistrzem Polski w hokeju na lodzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, serdecznie zapraszam do odwiedzenia Centrum Historii Sportu na Arenie Lublin. Przez dziennikarzy i sympatyków sportu jest nazywane sercem lubelskiego sportu. Centrum Historii Sportu, które zostało otwarte rok temu znalazło swoje miejsce wśród pasjonatów sportu w Lublinie - opowiadał Paweł Markiewicz, który przygotował wystawę "95-lat Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie".

Facebook

Youtube

Wspierają nas