UMCS Lublin na podium!
Czerwiec
14
2018

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdobył złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów zajmując trzecie miejsce na turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej - Finał, który odbył się w dniach 10-13 czerwca 2018 roku w Gdańsku i Sopocie.

UMCS Lublin zakończył zmagania w grupie na drugim miejscu i w kolejnej rundzie (ćwierćfinał) wygrał po rzutach karnych z Uniwersytet Rzeszowskim. W półfinale musiał uznać wyższość Politechniki Opolskiej, późniejszego triumfatora tegorocznej edycji AMP i w meczu o trzecie miejsce - jednocześnie o złoto wsród Uniwersytetów, pewnie pokonał Uniwersytet Szczeciński.

Ponadto Hubert Kotowicz (UMCS Lublin) został królem strzelców turnieju. Ogromne gratulacje dla całego zespołu oraz trenera Tomasza Bieleckiego.