PWSZ Krosno wygrywa turniej AMP w Lublinie
Kwiecień
15
2018

PWSZ Krosno wygrywa turniej AMP w Lublinie

Najlepszą uczelnią turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet - Półfinał C została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. Były to pierwsze zawody - w tym roku - rangi AMP w Lublinie, które odbyły się w dniach 12-15 kwietnia 2018 roku. Organizatorem był Klub Uczelniany AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na turniej Finałowy AMP w piłce siatkowej kobiet awansowały: URz Rzeszów, UMCS Lublin, PWSTE Jarosław i PWSZ Krosno. 

- Bardzo fajny turniej, miasto gościnne - jak się okazało na samym końcu. Podobało się nam w Lublinie - było dużo walki w grupie, nie było tak prosto zająć pierwsze miejsce. W rundzie pucharowej wyglądało to już lepiej. Turniej wyrównany, ale to ostatecznie nam udało się go wygrać. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dobrej myśli przed turniejem finałowym - opowiadał tuż po zakończeniu ostatniego spotkania trener PWSZ Krosno, Tomasz Płaski. 

- Bardzo dobrze grało się w Lublinie, fajnie zorganizowany turniej. Wszystko przygotowane było na 100%. Ciekawe drużyny, dużo walki na parkiecie a zarazem bardzo wyrównany poziom. Dla nas - im więcej takich turniejów, tym lepiej. Teraz przed nami turniej finałowy - relacjonowała kapitan PWSZ Krosno, Angelika Gajer. 

Rozmawiał Piotr Rejmer

Team PWSZ Krosno

PWSZ Krosno

Trzy najlepsze uczelnie turnieju AMP w piłce siatkowej kobiet - Półfinał C

Klasyfikacja końcowa turnieju AMP w piłce siatkowej kobiet - Półfinał C:

1. PWSZ Krosno - awans na turniej finałowy 
2. PWSTE Jarosław - awans na turniej finałowy 
3. UMCS Lublin - awans na turniej finałowy 
4. URz Rzeszów - awans na turniej finałowy 
---
5. AGH Kraków 
6. UJ Kraków 
7. PRz Rzeszów
8. UJ CM Kraków
9. UPr Lublin 
10. PWSZ Tarnów 
11. UEK Kraków 
12. PŚk Kielce 
13. UMe Lublin 

 

Relacja LIVE - 1. dzień  2. dzień  3. dzień

Galeria na profilu FB: AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Półfinał C

Facebook

Youtube

Wspierają nas