Medale na AMP w trójboju siłowym
Maj
7
2018

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym odbyły się w dniach 4-6 maja 2018 roku w Katowicach. Złoty medal zdobyła Agata Sałamacha z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, a trzy srebrne medale wywalczyli: Natalia Kufel z Politechniki Lubelskiej, Patrycja Kulczycka oraz Patryk Żelazek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Ponadto w klasyfikacji drużynowej kobiet Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zdobył srebrny medal, a PWSZ Zamośc został skrasyfikowany na wysokim szóstym miejscu. Natomiast mężczyźni w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych zajeli miejsce medalowe, zajmując drugą lokatę.

Natalia Kufel (Politechnika Lubelska) - 2. miejsce w kat. 72 kg

Agata Sałamacha (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu) - 1. miejsce i Patrycja Kulczycka (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) - 2. miejsce, kat. +84 kg