Zwycięstwo UMCS Lublin
Maj
6
2018

Zwycięstwo UMCS Lublin

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn - Półfinał B, który odbył się w Lublinie na dniach 3-6 maja 2018 roku. Organizatorem był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Awans na turniej finałowy wywalczyło pięć uczelni: UMCS Lublin, ALK Warszawa, PŁ Łódź, SGH Warszawa i PL Lublin.

- Poziom na turnieju był wyrównany, czwórka która awansowała do półfinałów prezentowała się najlepiej - tutaj w Lublinie. Lepiej gra się na własnych halach i wygrywa u siebie - lepiej być nie może. Dodatkowo zwyciężając tutaj, mamy rozstawienie na turnieju Finałowym AMP. Przed nami przygotowania do turnieju i będziemy walczyć o medal w klasyfikacji Uniwersytetów - zapowiada Jakub Brodziak z UMCS Lublin. 

- Po wielu latach mieliśmy przetasowania organizacyjne (przyp. red.: piłkę ręczną mężczyzn podzielono na trzy strefy, a nie jak do tej pory były cztery). W nowej strefie grało się nam dobrze, wszystkie mecze wygraliśmy. Ciekawiej jest wyjechać na taki turniej, bo Akademickie Mistrzostwa Polski to nie tylko rywalizacja na parkiecie. Natomiast granie w Lublinie, mogło zaważyć na końcowym zwycięstwie. Nie mieliśmy pokus, aby poznać miasto, bo już je znamy doskonale (śmiech). Najtrudniejszy mecz mieliśmy z Politechniką Lubelską, był to ćwierćfinał a zarazem mecz o awans na turniej Finałowy AMP - relacjonował po zakończeniu turnieju Michał Dziemiach z UMCS Lublin. 

Rozmawiał Piotr Rejmer

 

1. UMCS Lublin

2. ALK Warszawa

Klasyfikacja końcowa turniej AMP w piłce ręcznej mężczyzn - Półfinał B:

1. UMCS Lublin - awans na turniej finałowy
2. ALK Warszawa - awans na turniej finałowy
3. SGH Warszawa - awans na turniej finałowy
4. PŁ Łódź - awans na turniej finałowy

5. PL Lublin - awans na turniej finałowy
---
6. SGGW Warszawa 
7. WAT Warszawa 
8. UPr Lublin 
9. UŁ Łódź 
10. UMe Lublin 
11. PW Warszawa 
12. WUM Warszawa 
13. UMe Łódź 

 

Relacja LIVE - 1. dzień  2. dzień  3. dzień

Galeria na profilu FB: AMP w piłce ręcznej mężczyzn - Pófinał B

Facebook

Youtube

Wspierają nas