Znamy zwycięzców AMP w tenisie!
Czerwiec
10
2018

Znamy zwycięzców AMP w tenisie!

Zwycięstwami Uniwersytetu Łódzkiego wśród mężczyzn oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w rywalizacji kobiet zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie. Zawody odbyły w Lublinie w dniach 7-10 czerwca 2018 roku.

Gospodarzy reprezentowała męska drużyna Politechniki Lubelskiej. Ekipa w składzie: Mateusz Piątek, Kamil Dawid, Jan Wilk i Jakub Gozdur ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji. Jednak w typach uczelni (Uczelnie Techniczne) wywalczyła złoty medal!

W sumie zawodnicy z Lublina rozegrali sześć spotkań. Pierwszego dnia zmagań (piątek), w grupie wygrali z Uniwersytetem Szczecińskim (2-1) oraz Akademią Górniczo-Hutniczą (2-1). Nazajutrz w ostatnim spotkaniu grupowym przegrali z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie (0-2). Do ćwierćfinału awansowali z drugiej pozycji. W nim nie sprostali Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu (0-2). Pozostała walka o miejsca 5-8. Zwycięstwo z Uniwersytetem Warszawskim (2-0) dało prawo gry o piątą lokatę z Politechniką Wrocławską. Stawką meczu był jednocześnie złoty medal w typach uczelni. Para Mateusz Piątek/Kamil Dawid wygrała swój mecz deblowy. Następnie w singlu zwyciężył Dawid i Politechnika Lubelska triumfowała 2-0, dzięki czemu stanęła na najwyższym stopniu podium wśród Uczelni Technicznych.

- Wydaje mi się, że to bardzo dobry wynik. Niewiele zabrakło, żebyśmy grali o miejsca 1-4. Jednak to się nie udało. Zamiast tego wygraliśmy w tej drugiej grupie walczącej o pozycje 5-8. Dodatkowo wygraliśmy w rywalizacji Uczelni Technicznych. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o mój indywidualny występ, na pewno oceniam go na plus. Zwyciężyłem we wszystkich swoich spotkaniach i myślę, że to były mecze na dobrym poziomie – powiedział zawodnik Politechniki Lubelskiej, Mateusz Piątek.

- Na pewno było ciężko. Wszystko jednak szło zgodnie z planem. Jestem zadowolony z turnieju i z tego, że wniosłem swój wkład w ten sukces. Graliśmy u siebie w Lublinie. Na mecze przychodzili moi znajomi, słychać było ich doping. To wsparcie na pewno też było ważne – skomentował tenisista Politechniki Lubelskiej, Kamil Dawid.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Uniwersytet Łódzki. W drużynie z Łodzi występował Kamil Majchrzak, którego pod koniec miesiąca czekają eliminacje do wielkoszlemowego Wimbledonu. Ekipa w składzie: Piotr Gryńkowski, Kamil Majchrzak oraz Piotr Matuszewski przeszła przez zawody jak burza, wygrywając z każdym rywalem w stosunku 2-0! W grupie pokonała: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (2-0), Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (2-0) oraz po walkowerze Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (2-0). W kolejnych fazach wygrali z: Uniwersytetem Warszawskim (2-0) i Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu (2-0). W finale łodzianie okazali się lepsi od Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Najpierw para Kamil Majchrzak/Piotr Matuszewski wygrała z duetem Piotra Zbroja/Yann Wójcik, a zwycięstwo w całym turnieju przypieczętował w singlu Majchrzak, który pokonał Wójcika grającego z urazem. Łódź wygrała 2-0. W spotkaniu o brąz WSZiA Opole pokonała Uczelnię Łazarskiego w Warszawie 2-0.

- Celem było zwycięstwo. Od początku uchodziliśmy za jednego z faworytów. Chcieliśmy to potwierdzić i nam się to udało. W finale, szczególnie w meczu deblowym, było ciężko. Tam w końcówce zabrakło nieco koncentracji, ale na szczęście daliśmy sobie radę. W singlu mojego przeciwnika bolały niestety plecy. To na pewno utrudniało mu grę. Jeśli chodzi o mój start tutaj, to na pewno nie same wyniki były priorytetem. Mogłem jednak zmierzyć się z dobrymi rywalami. To taki przystanek - przede mną eliminację do Wimbledonu. Chcę przejść eliminacje i namieszać w turnieju głównym – zapowiada zawodnik Uniwersytetu Łódzkiego, Kamil Majchrzak.

- Drugie miejsce to bardzo dobry wynik. Przed turniejem chcieliśmy zdobyć medal. Cel osiągnęliśmy. Za nami ciężkie trzy dni zmagań. Szczególnie dało nam się to we znaki, bo przyjechaliśmy tylko we dwójkę. Z tego powodu grałem w każdym meczu. W finale zaczęły boleć mnie plecy i nie mogłem dać z siebie wszystkiego. Oczywiście gratuluję Kamilowi Majchrzakowi dobrego pojedynku. Organizacyjnie turniej wypadł bardzo dobrze – powiedział zawodnik Akademii Leona Koźmińskiego, Yann Wójcik.

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które przeszły przez rywalizację bez porażki. W grupie pokonały Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie (2-1) oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach (2-0). W ćwierćfinale zmierzyły się inną uczelnią z Poznania - Uniwersytetem Ekonomicznym. Ten mecz również wygrały (2-0). W walce o finał okazały się lepsze od Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (2-1). W najważniejszym pojedynku turnieju ponownie stanęły naprzeciw drużynie Akademii Wychowania Fizycznego Warszawa, z którą mierzyły się w pierwszym meczu podczas turnieju. Tak jak poprzednio wygrały - tym razem 2-0. Dzięki temu drużyna Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w składzie: Agata Mlazga, Julia Przybylska sięgnęła po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Na drugim stopniu podium znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, a na trzecim Uniwersytet Warszawski, który w meczu o brąz wygrał z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

- Już w grupie niektóre mecze na pewno były wymagające. Miałyśmy kilka spotkań, które trwały nawet dwie godziny, więc musiałyśmy się wykazać – powiedziała złota medalistka, tenisistka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Agata Mlazga.

- Bardzo dobrze ułożyła nam się drabinka turniejowa. Trochę w tym dotarciu do finału pomogło nam szczęście. Po drodze stoczyłyśmy ciężkie mecze i po prostu zabrakło nam sił w tym najważniejszym spotkaniu. W kwestiach organizacyjnych było naprawdę dobrze. Dostawałyśmy wszystkie informacje na bieżąco. Bardzo dobrym pomysłem była też darmowa komunikacja po mieście - skomentowała turniej zawodniczka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie - Daria Oliinyk.

 

AMP w tenisie - turniej mężczyzn: 
1. Uniwersytet Łódzki 
2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
3. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

AMP w tenisie - turniej kobiet: 
1. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

2. Akademia Wychowana Fizycznego w Warszawie 

 

Autor: Kamil Wojdat

Facebook

Youtube

Wspierają nas