AMWL - Podsumowanie weekendu
Marzec
26
2018

Za nami ostatni weekend przed Świętami Wielkanocnymi, kiedy przeprowadziliśmy trzy turnieje w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018. W sobotę 24 marca odbyły się szachy - turniej drużynowy, a w niedziele wspinaczka sportowa - konkurencja na trudność i strzelectwo sportowe - konkurencja pistolet.

Szachy - turniej drużynowy

Po raz trzeci w tym roku akademickim toczyła się rywalizacja w szachach, po dwóch turniejach indywidualnych (raz jako szachy błyskawiczne) odbyły się turniej drużynowy.

Akademickim Mistrzem Województwa Lubelskiego został Uniwersytet Mari Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który na podium wyprzedził Politechnikę Lubelską. Trzecie miejsce zajął Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Komplet wyników będzie zamieszczony w komunikacie na Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Szachy

---

Wspinaczka sportowa - konkurencja na trudność

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2017/2018 we wspinaczce sportowej - konkurencja na trudność odbyła się 25 marca na Ściance Wspinaczkowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Rafał Hałasa z Politechniki Lubelskiej, który wyprzedził swojego kolegę z uczelni Mateusza Charyckiego. Trzecie miejsce zajął Michał Wilusz z Uniwersytetu Przyrodniczego. Natomiast złoty medal u pań zdobyła Agata Żyśko z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, po srebrny sięgnęła Patrycja Chudziak reprezentująca Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Skrzypiec - Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Szczegółowe wyniki zostaną zamieszczone na stronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Wspinaczka sportowa

---

Strzelectwo sportowe - konkurencja pistolet

Również w niedziele zakończyliśmy Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2017/2018 w strzelectwie sportowym - konkurencja pistolet. Dwadzieścia osiem uczestników rywalizowało w eliminacjach na pistolecie pneumatycznym, natomiast najlepsza szóstka z eliminacji przystąpiła do finału na pistolecie sportowym (broń palna). Najlepszy okazał się Rafał Ślęzak z Politechniki Lubelskiej.

Medale zostały rozdane dla najlepszej trójki kobiet i mężczyzn. Złoty medal zdobyła Martyna Michalska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, srebrny Karolina Litwicka z Państwowej Wyższej Szkoły Zarządzania w Chełmie a brązowy Kinga Świderska z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. U panów złoto dla Rafała Ślęzaka, srebro wywalczył Piotr Hołyszko z PWSZ Chełm i brązowy medal trafił do Jakuba Czarnoty z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy, a na zdjęciu poniżej przedstawiamy medalistów tego turnieju. Pełne wyniki będą dostępne na stronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Strzelectwo sportowe