AMWL - Podsumowanie weekendu
Maj
20
2018

AMWL - Podsumowanie weekendu

Rozgrywki Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w roku akademickim 2017/2018 powoli dobiegają końca. W dniach 18-20 maja 2018 roku rozegraliśmy turnieje w tenisie i siatkówce plażowej. Zapraszamy do krótkiego podsumowania i przeglądania zdjęć medalistów. 

---

Na kortach tenisowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w dniu 18 maja 2018 roku zorganizowaliśmy Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie kobiet. Piękny nowy obiekt przyczynił się do zaciętej rywalizacji w ćwierćfinałach i półfinałach. Ostatecznie turniej AMWL wygrała Aleksandra Baduchowska, srebrny medal wywalczyła Anna Łukasik, a brązowy zgarnęła Agata Głuchowska. 

Galeria z tego turnieju dostępna jest na FB AZS Lublin

Agata Głuchowska z lewej strony i Maria Stępięń - panie z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Anna Łukasik z lewej i Aleksandra Baduchowska -
panie z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

---

Dzień późnej zaczeliśmy dwudniowy turniej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie mężczyzn. Poziom z roku na rok rośnie - z czego niezmiernie cieszymy się. Bardzo trudno jest dostać się do strefy medalowej, a jeszcze ciężej sięgnąć po jeden z trzech medali. 
Najlepszy w tym roku okazał się Kamil Dawid z Politechniki Lubelskiej, który pokonał w meczu finałowym studenta KUL - Michała Sadowskiego. Trzecie miejsce zajął debiutujący w AMWL Karol Opiła z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wszystkim zawodnikom za emocjonującą grę dziękujemy, a najlepszym składamy ogromne gratulacje. 

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć na profilu FB AZS Lublin

Szczegółowe wyniki dostępne są w komunikacie na stronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Tenis

od lewej stoją: Jarosław Dobosz, Karol Opiła, Michał Sadowski i Kamil Dawid - najlepsza czwórka turnieju

---

Również w sobotę 19 maja 2018 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2017/2018 w piłce plażowej mężczyzn. Najlepsze pary z naszego województwa rywalizowały na boiskach do plażówki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po medale sięgnęli studenci Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Medaliści AMWL w siatkówce plażowej mężczyzn: 
1. Bartłomiej Malec, Jakub Czubiński (PL Lublin) 
2. Konrad Machowicz, Błażej Czarnecki (UMCS Lublin) 
3. Tobiasz Kaniewski, Szymon Seliga (PL Lublin) 

---

Dzień później 20 maja 2018 roku na boiskach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o Akademickie Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w siatkówce plażowej walczyły panie. Pogoda była bardziej łaskawa i pozwolila w dobrych warunkach przeprowadzić rywalizację, w której najlepsza okazała się para Natalia Gieroba i Sylwia Obszyńska. Srebrny medal wywalczyły - Agnieszka Wargocka i Martyna Frączek, natomiast na najniższym podium zameldowały się Magdalena Piech i Natalia Pietrzyk. 

Komplet wyników znajduje się w komunikacie końcowym na Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Siatkówka plażowa

Medalistki AMWL w siatkówce plażowej kobiet: 
1. Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska (UMCS Lublin) 
2. Agnieszka Wargocka, Martyna Frączek (UM Lublin) 
3. Magdalena Piech, Natalia Pietrzyk (UM Lublin)

Facebook

Youtube

Wspierają nas