Zakończyliśmy AMWL 2017/2018
Czerwiec
14
2018

Zakończyliśmy AMWL 2017/2018

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obronił tytuł najlepszej uczelni w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Drugie miejsce zajęła Politechnika Lubelska, a na trzecim stopniu podium pozycję utrzymał Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. 

W Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2017/2018 wystartowało ponad 4 tysiące studentów. Rywalizacja toczyła się w dwudziestu czterech dyscyplinach, do rozdania były medale w czterdziestu sześciu konkurencjach. UMCS Lublin wygrał ponad połowę konkurencji (dwadzieścia cztery) i wyprzedził o 81,5 pkt. drugą Politechnikę Lubelską. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, którego do drugiej Politechniki dzieliły 42 pkt. 

Tak jak przed rokiem pierwsza siódemka klasyfikacji uczelni Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego nie uległa zmianie - pełna klasyfikacja jest dostępna na podstronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Klasyfikacja

---

Ponadto w roku akademickich 2017/2018 przeprowadziliśmy Puchar Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w czterech dyscyplinach/konkurencjach: 

 

Facebook

Youtube

Wspierają nas