UMCS Lublin zdobywa srebrny medal
Kwiecień
29
2018

Na dniach 26-29 kwietnia 2018 roku w Poznaniu rywalizowały najlepsze uczelnie w ramach turniejów Finałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i jednocześnie srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów zdobyły studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie!

Był to bardzo dobry występ studentek UMCS Lublin. Od kilku lat w turnieju Finałowym AMP występują uczelnie, które na co dzień grają w rozgrywkach ligowych. W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uległ PWSZ Krosno. Akademickim Mistrzem Polski w piłce siatkowej kobiet został Uniwersytet Opolski, który wygrał z Akademią im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Do najlepszej szóstki turnieju została wybrana Paulina Kłuś - to duże wyróżnienie dla zawodniczki UMCS Lublin.

Równocześnie na halach w Poznaniu odbywały się zmagania mężczyzn - tam zespół UMCS Lublin zajął ostatecznie dwunaste miejsce. Turniej wygrała Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.