Za nami pierwszy w historii Akademickiego Związku Sportowego w Polsce turniej paintball oraz zawody w dwuboju siłowym w ramach Pucharu Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018.
Dokładnie 1 grudnia 2017 r. na Polu AZS Arena pod Lublinem odbył się pierwszy turniej paintball do którego zgłosiło się pięć lubelskich uczelni: Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie. Ostatecznie jednak WSNS Lublin wycofał się z zawodów i na Polu AZS Arena doszło do starcia czterech lubelskich uczelni. Najliczniejsza grupę stanowi studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy zapisali się do historii wygrywając pierwszy turniej paintball w ramach Pucharu AMWL. Zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Puchar AMWL w paintball (I turniej):
1. UM Lublin
2. UMCS Lublin
3. KUL Lublin
4. PL Lublin
DNS - WSNS Lublin
Skład drużyny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (od lewej):
Rafał Poręba, Joanna Ruszczyk, Michał Dutkiewicz, Paweł Marzęda i Patrycja Surma.
---
Nowa konkurencja Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018 - dwubój siłowy zadebiutowała 2 grudnia 2017 r. w kalendarzu rozgrywek AMWL. Medale zostały rozdane w trzech kategoriach kobiet i sześciu kategoriach mężczyzn.
Poniżej przedstawiamy medalistów, a szczegółowe wyniki w zakładce Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Trójbój-Dwubój siłowy.
Dwubój siłowy - kategoria 66 kg:
1. Wójtowicz Kinga (UP Lublin)
2. Hereć Ewelina (UP Liblin)
3. Kołdej Małgorzata (WSNS Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria plus 66 kg:
1. Kufel Natalia (Politechnika Lubelska)
2. Kulczycka Patrycja (UP Lublin)
3. Szczypa Maria (UP Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria Wilksa:
1. Kufel Natalia (Politechnika Lubelska)
2. Wójtowicz Kinga (UP Lublin)
3. Hereć Ewelina (UP Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria 65 kg:
1. Żelazek Patryk (UP Lublin)
2. Różanowski Adama (PSW Biała Podlaska)
3. Charkot Kamil (UP Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria 75 kg:
1. Szajewski Mateusz (UP Lublin)
2. Bocheńska Krzysztof (UP Lublin)
3. Zańko Marek (PSW Biała Podlaska)
Dwubój siłowy - kategoria 85 kg:
1. Bitner Przemysław (UP Lublin)
2. Kopeć Krystian (UP Lublin)
3. Kolman Paweł (UM Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria 95 kg:
1. Kozłowski Dawid (Politechnika Lubelska)
2. Dawidziuk Paweł (UP Lublin)
3. Hajduk Łukasz (UP Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria plus 95 kg:
1. Strzelecki Maciej (WSEI Lublin)
2. Wróblewski Rafał (UP Lublin)
3. Trawicki Stanisław (UP Lublin)
Dwubój siłowy - kategoria Wilksa:
1. Bitner Przemysław (UP Lublin)
2. Kopeć Krystian (UP Lublin)
3. Kozłowski Dawid (Politechnika Lubelska)