To był mój pierwszy start - Lubelska Uniwersjada
Listopad
13
2017

To był mój pierwszy start - Lubelska Uniwersjada

Ergometr wioślarski to jedna z najpopularniejszych dyscyplin indywidualnych na Akademickich Mistrzostwach Polski. Studenci pierwszego roku mają szanse zapoznania się i rywalizacji na ergometrze wioślarskim już podczas zawodów Lubelskiej Uniwersjady, która odbyła się 12 listopada 2017 r. 

W wadze lekkiej kobiet wygrała Alicja Pęcak, natomiast w wadze lekkiej mężczyzn Paweł Jaworski. Reprezentują oni Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na zawodach wspierał ich Wiktor Wieruszewski - trener sekcji ergometru wioślarskiego na UMCS Lublin, zwycięzca Lubelskiej Uniwersjada z 2015 roku. 

Alicja Pęcak: - To był mój pierwszy start. Zaczęłam trenować od początku roku akademickiego. Tak jak na wstępie mówiłam, były to moje pierwsze zawody. Chyba dobrze mi poszło - zajęłam w końcu pierwsze miejsce (śmiech). 

Paweł Jaworski: - U mnie była podobna sytuacja. Trenuje nie cały miesiąc i to był też mój pierwszy start. 

Alicja Pęcak: - Takie zawody mi się bardzo podobają. Była taka mała adrenalina i z chęcią wystartuję na kolejnych zawodach - ogólnopolskich Igrzyskach Studentów I Roku. 

Paweł Jaworski: - Miałem większą konkurencje - było kilka więcej biegów. Było o co walczyć! Udało mi się wygrać w mojej kategorii, ale nie było łatwo. Chcę dalej trenować i zaprezentować się na ogólnopolskim zawodach - Igrzyskach Studentów I Roku. 

Rozmawiał Piotr Rejmer

 

Fotografia (od lewej stoją): Alicja Pęcak, Wiktor Wieruszewski (trener) i Paweł Jaworski - UMCS Lublin

 

Zachęcamy również do przeglądania: 

- Lubelska Uniwersjada 2017 (wyniki)

Facebook

Youtube

Wspierają nas