Województwo Lubelskie wspiera bobsleistów AZS UMCS Lublin
Styczeń
11
2018

Województwo Lubelskie wspiera bobsleistów AZS UMCS Lublin

Województwo Lubelskie wspiera bobsleistów AZS UMCS Lublin - Mateusza Lutego i Grzegorza Kossakowskiego podczas startów w Pucharze Świata i przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. 

Puchar Świata w Altenburgu

W dniach 6-7 stycznia 2018 roku Mateusz Luty wraz z Krzysztofem Tylkowskim zajęli dziewiąte miejsce na Pucharze Świata w niemieckim Altenburgu. Był to najlepszy wynik w międzynarodowych zawodach! 

- Oczywiście podczas ślizgów nie uchowaliśmy się od kilku błędów więc mamy co analizować i co poprawiać - relacjonowali na swoim profilu FB Bobsleigh Team Luty

Dzień później bobslejowa czwórka - Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik i Arnold Zdebiak weszła do finału i osiągnęła 18. miejsce w Pucharze Świata w Altenburgu. Daje toczęściowe wypełnienie krajowej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w PeyongChang 2018. 

- Z jednej strony spełniliśmy w połowie postawione nam wymagania względem potencjalnego zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich w czwórkach.

- Natomiast z drugiej szereg błędów w drugim ślizgu, począwszy od nierównego i całkowicie zawalonego startu, poprzez praktycznie zerową widoczność Mateusza podczas ślizgu i sporo błędów w drugiej części toru spowodowały, że z 11. miejsca po pierwszym ślizgu znaleźliśmy się na założonym nam przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 18. miejscu w Pucharze Świata - pisali na swoim profilu Facebook.

Facebook

Youtube

Wspierają nas