Podsumowanie weekendu - AMWL
Grudzień
4
2017

Podsumowanie weekendu - AMWL

Początek grudnia to kulminacja rozgrywek Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018. W piątek 1 grudnia rozegraliśmy turniej indywidualny w tenisie stołowym, a dzień później w sobotę zorganizowaliśmy zawody indywidualne w strzelectwie sportowym oraz turniej indywidualny w szachach. 

Jak tradycją stało się, rywalizacja w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn odbyła się w Zamościu. Turniej kobiet wygrała Alina Shvorak z Państwowej Wyższej Szkoły Zarządzania w Zamościu, która rozpoczyna swoja przygodę z rozgrywkami akademickimi. Wśród panów najlepszy okazał się Ihor Zavadskyi (PWSZ Zamość). Szczegółowe wyniki w zakładce Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Tenis stołowy.

Tenis stołowy (turniej indywidualny):
1. Shvorak Alina (PWSZ Zamość)
2. Yefimova Anastasiia (PWSZ Zamość)
3. Khmilevska Nataliia (PWSZ Zamość)

Tenis stołowy (turniej indywidualny):
1. Zavadskyi Ihor (PWSZ Zamość)
2. Kozieł Paweł (PWSZ Zamość)
3. Litwiniuk Marcin (PWSZ Zamość)

---

Dzień później zorganizowaliśmy zawody w strzelectwie sportowym - konkurencja karabin. Rekordowa ilość uczelni, dobra zabawa a na sam koniec zdrowa i zacięta rywalizacja w finale - tak w skrócie można podsumować zawody.

Wśród kobiet wygrała Aleksandra Wawron z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a u mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Hołyszko z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Szczegółowe wyniki w zakładce Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Strzelectwo sportowe.

Strzelectwo sportowe (konkurencja karabin):
1. Aleksandra Wawron (UM Lublin)
2. Kinga Świderska (UM Lublin)
3. Karolina Litwicka (PWSZ Chełm)
4. Alicja Kruk (UP Lublin)

Strzelectwo sportowe (konkurencja karabin): 
1. Piotr Hołyszko (PWSZ Chełm)
2. Patryk Ciszek (UMCS Lublin)
3. Rafał Ślęzak (PL Lublin)
4. Bartosz Brzeziński (Bartosz Brzeziński)

---

Tego samego dnia odbył się również turniej indywidualny w szachach, zorganizowany przez Lubelski Klub Szachowy. Wygrał Ignat Bogdanov z Politechniki Lubelskiej, a u pań najlepsza okazała się Weronika Frączek z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Szczegółowe wyniki w zakładce Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Szachy.

Facebook

Youtube

Wspierają nas