Lublin wygrał zawody Z SKS-u do AZS-u!
Grudzień
11
2017

Środowisko Lublin wygrało po raz trzeci z rzędu klasyfikację generalną miast na ogólnopolskim finale zawodów Z SKS-u do AZS-u, które odbyły się w Warszawie na dniach 8-10 grudnia 2017 roku.

Idea tych zawodów wywodzi się z Lublina, gdzie od ośmiu lat organizujemy turnieje w ramach Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie! Zwycięzcy naszych zawodów wyjeżdżają na ogólnopolski finał, gdzie rywalizują z reprezentantami Łodzi, Katowic, Warszawy, Opola i Torunia.

W tej edycji ogólnopolskiego finału Z SKS-u do AZS-u ponad 70. osobowa ekipa z Lublina zajmowała same miejsce na podium! To największy sukces w trzyletniej historii tych zawodów. Turniej piłki halowej wygrali uczniowie Zespołu Szkół nr. 5 w Lublinie, a piłki siatkowej chłopców reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Srebrne medale w koszykówce i piłce siatkowej dziewczyn wywalczyli uczennice z V LO w Lublinie. Drugie miejsce w koszykówce chłopców zajęli reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Największy sukces indywidualny odniosła Justyna Dziedzic (V LO w Lublinie), która została Mistrzynią Polski AZS wygrywając zawody w ergometrze wioślarskim dziewczyn! Ponadto drugie miejsce w klasyfikacji miast zajęliśmy w ergometrze i tenisie stołowym dziewczyn, a chłopcy wywalczyli bardzo cenne trzecie miejsca w obu tych dyscyplinach (klasyfikacja miast).

Te wszystkie wyniki przełożyły się na wygraną w klasyfikacji generalnej miast:
1. Lublin
2. Łódź
3. Katowice

Wszystkim ogromnie gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy - Lublin jest z Was dumny! Szczegółowe wyniki i wszystkie zdjęcia z każdej dyscypliny oraz dekoracji znajdują się na stronach organizatorów - AZS Warszawa (wyniki) oraz FB AZS Warszawa (zdjęcia). Poniżej przedstawiamy zwycięzców.