Pierwszy sprawdzian za nami - lekka atletyka
Maj
17
2018

Pierwszy sprawdzian za nami - lekka atletyka

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w lekkiej atletyce były pierwszym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski - Lublin 20-22 lipca 2018 r. Koło stu osób - studentów z naszego województwa, wystartowało w osiemnastu konkurencjach na nowym Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie 16 maja 2018 roku. 

Niestety pogoda nie sprzyjała do osiągania bardzo dobrym rezultatów - ciągle dokuczał padający deszcz. Nie mniej jednak bardzo serdecznie zapraszamy do przeglądania i oznaczania się na zdjęciach z dekoracji, które dostępne są na FB AZS Lublin. Zachęcamy również do zapoznania się z kompletem wyników - komunikat nr 99

 

Przy okazji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w lekkiej atletyce mogliśmy porozmawiać z Alicją Wroną i Sebastianem Smolińskim. 

- Dobrze biegało się dzisiaj. Inaczej - bieg był dobry, tylko pogoda nie do końca sprzyjała. Samą rozgrzewkę było ciężko przeprowadzić, natomiast podczas startu biegło się dobrze - trzymałam odpowiedni rytm i bieżnia to oddaje - jest bardzo szybka. Przygotowania do Akademickich Mistrzostw Polski (25-27 maja 2018 r.) idą pełną parą i myśle, że będzie wszystko w porządku - opowiadała nam Alicja Wrona, która wygrała bieg na dystansie 300m. 

- Odbyłem na nowym Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie kilka jednostek treningowych. Biega się tutaj dosyć swobodnie, bieżnia jest szybka. Obiekt jest bardzo ładny, ma przyjazną kolorystykę. Teraz mamy bardzo równiutką bieżnie, na której będzie można bić rekordy życiowe. Myślę, że padnie tu również kilka rekordów Polski. Pierwszy mój start będzie na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi, dokładnie w niedziele 20 maja 2018 r. na 800m. Na Akademickich Mistrzostwach Polski zaprezentuje się drugi raz, to jest dopiero początek sezonu dla mnie - zdradzał nam Sebastian Smoliński, multimedalistka AMP. 

 

Facebook

Youtube

Wspierają nas