Tuż za podium - Igrzyska Studentów I Roku
Listopad
26
2017

Zakończył się VIII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów I Roku, który odbył się na dniach 24-26 listopada 2017 roku w Lublinie. Reprezentanci naszego środowiska zajęli czwarte miejsce w generalnej Klasyfikacji Środowisk - co jest najlepszym wynikiem w historii!

Okazaliśmy się najlepsi w futsalu mężczyzn - ekipa z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny wygrała swoje rozgrywki.

1. UMCS Lublin (futsal mężczyzn) - trener Tomasz Bielecki

Zwycięstwo w grach zespołowych odnieśli również siatkarze Politechniki Lubelskiej.

1. Politechnika Lubelska (piłka siatkowa mężczyzn) - trener Norbert Kołodziejczyk

Indywidualnie medale na Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku zdobywali reprezentanci Lublina w tenisie stołowym, ergometrze wioślarskim i pływaniu kobiet. Srebrny medal wywalczyła w tenisie stołowym Natalia Khmilevska, a brązowy Alina Shvorak z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Brązowy medal w kategorii lekka kobiet na zawodach w ergometrze wioślarskim zdobyła Alicja Pęcak, studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W pływaniu ekipa AZS Lublin w składzie: Alicja Kruk, Marcela Wojciechowska, Maria Zielińska i Adriana Osmulska wywalczyła trzecie miejsce w sztafecie 4x50 m st. dowolnym.

Sukcesy w tych dyscyplinach przełożyły się na generalną Klasyfikacje Środowisk. AZS Lublin osiągnął najwyższy wynik w historii zajmując bardzo wysokie czwarte miejsce.

Klasyfikacja Środowisk:
1. AZS Katowice
2. AZS Warszawa
3. AZS Kraków
4. AZS Lublin

Pełna generalna Klasyfikacja Środowisk oraz szczegółowe wyniki dyscyplin są dostępne na stronie www.lub-azs.pl.