Sierpień
21
2017

29. Letnia Uniwersjada w Tajpej rozpoczęła się w sobotę 19 sierpnia 2017 roku. Polską reprezentacje na stadion wprowadził Konrad Czerniak. Było to wielkie wyróżnienie dla niego, który kilka dni wcześniej wraz z koszykarką Jowitą Ossowską złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu polskich sportowców przed wylotem do Tajpej.

Uniwersjada potrwa do 30 sierpnia, w której bierze udział ponad 140 ekip z całego świata. W Azji o medale powalczy stu osiemdziesięciu jeden biało-czerwonych. Oprócz Konrada Czerniaka (pływanie) - należącego do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie - zobaczymy troje lekkoatletów: Malwinę Kopron, Andrzeja Jarosa i Małgorzatę Kołdej. W gronie faworytów do medali wymieniani są właśnie - Malwina Kopron (brązowa medalistka Mistrzostw Europy w rzucie młotem) i Konrad Czerniak (medalista Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu).

Zawody w Tajpej to druga tegoroczna uniwersjada. Na przełomie stycznia i lutego w Ałmatach odbyła się 28. zimowa edycja tej imprezy, podczas której Polacy zdobyli 12 medali, w tym pięć złotych. Pierwszy medale już zdobyliśmy w Tajpej - Aleksandra Zamachowska wygrała turniej szpadzistek. W finale zmierzyły się dwie Polki, a Zamachowska pokonała Kamilę Pytkę 15:8.

Relacja z Uniwersjady w Tajpej przeprowadza kanał Eurosport 1 i Eurosport 2. Ponadto wszystkie informacje będą zamieszczane na specjalnej stronie www.uniwersjada.pl oraz na Facebooku

Oczywiście o startach naszych zawodników (Konrada Czerniaka, Malwiny Kopron, Andrzeja Jarosa i Małgorzaty Kołdej) będziemy informować na naszych stronach i profilach FB.