Wyniki AMP w siatkówce plażowej
Maj
31
2018

Wyniki AMP w siatkówce plażowej

Dziewczyny z AWF Kraków i mężczyźni z AGH Kraków okazali się najlepsi na turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej - Półfinał C, który odbył się w dniach 29-31 maja 2018 roku w Lublinie. 

Panie rywalizowały na boiskach do plażówki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - najlepsza okazała się para Olga Klocek i Justyna Tomala (AWF Kraków). 

- Grało się bardzo dobrze w Lublinie, chociaż słoneczko strasznie dokuczało. Teraz przed nami drugi turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Seniorek. Lublin to moje miasto, to na tych boiskach zaczynałam trenować i grać. Jest tu wiele fajnych miejsc do zwiedzania - opowiadała Justyna Tomala, aktualnie studiująca na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

- Musiałyśmy pić bardzo dużo wody i napojów izotonicznych. Jak była jakaś przerwa to od razu biegłyśmy do cienia. Niektóre dziewczyny zakładały skarpetki, aby nie poparzyć stóp. Trzeba polewać się zimną wodą i jakoś się żyje (śmiech) - podsumowała dwudniową rywalizacją w bardzo upalnej pogodzie Olga Klocek z AWF Kraków. 

Rozmawiał Piotr Rejmer.

---

Mężczyźni grali na boiskach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, turniej wygrała para Adam Smolarczyk, Marcin Krawiecki z AGH Kraków. 

AMP w siatkówce plażowej - Półfinał C, turniej kobiet:
1. Olga Klocek, Justyna Tomala (AWF Kraków) 
2. Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska (UMCS Lublin) 
3. Paulina Czekajska, Paulina Głaz (URz Rzeszów) 
4. Zuzanna Iszczuk, Barbara Kiławiec (AWF Kraków) 

AMP w siatkówce plażowej - Półfinał C, turniej mężczyzn:
1. Adam Smolarczyk, Marcin Krawiecki (AGH Kraków) 
2. Bartłomiej Malec, Jakub Czubiński (PL Lublin) 
3. Piotr Pieniążek, Hubert Stręk (AGH Kraków) 
4. Konrad Machowicz, Błażej Czarnecki (UMCS Lublin)

 

Komplet wyników wkrótce...

Facebook

Youtube

Wspierają nas