Inauguracja sportowego roku akademickiego
Wrzesień
1
2017

Inauguracja sportowego roku akademickiego

Przed nami kolejny rok akademicki 2017/18, rozpoczynamy go wywiadem z Pawłem Danielczukiem - Dyrektorem AZS Klubu Środowiskowego Woj. Lubelskiego. W wywiadzie - jakie zawody czekają na nas w tym roku, kiedy zostanie wznowiona rywalizacja w ramach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego? Nie zapominamy również o zajęciach sportowo-rekreacyjnych z projektu Aktywny Student, a na koniec wywiadu publikujemy życzenia dla wszystkich AZS-iaków na nadchodzący rok akademicki. 

 

Przed nami rok akademicki 2017/18 - jakie imprezy sportowe czekają nas na jesieni? 
- AZS Klub Środowiskowy Woj. Lubelskiego posiada już swoją markę i obszar działania w sferze sportowej. Od dłuższego czasu kilka imprez sportowych na stałe wpisało się do naszego kalendarza. Zaczynamy zawodami z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie! Odbędą się one w dniach 25-29 września w halach sportowych lubelskich uczelni wyższych. A potem to już standard - Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego. To nasze najważniejsze zawody, tradycyjnie zaczynamy biegami przełajowymi. W tym roku będzie to 9 lub 10 listopada, prawdopodobnie w Chełmie. Kolejna impreza to Lubelska Uniwersjada, czyli rywalizacja studentów pierwszego roku. Zawody odbędą się w drugim tygodniu listopada i są eliminacjami do turnieju Finałowego Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I Roku. Z kolei Igrzyska odbędą się pod koniec listopada także w Lublinie, AZS Klub Środowiskowy Woj. Lubelskiego będzie współorganizatorem tych zawodów. 

Na początku 2018 roku ruszają Akademickie Mistrzostwa Polski, o jakie dyscypliny staraliśmy się i które zostaną zorganizowane w Lublinie? 
- W tym roku staraliśmy się o 7-8 imprez w ramach AMP. Prawdopodobnie dostaniemy Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce i być może Finał AMP w futsalu kobiet i mężczyzn. Ponadto zorganizujemy turnieje Półfinałowe w siatkówce plażowej, tenisie, koszykówce mężczyzn i piłce siatkowej kobiet. Na pewno nacisk będzie kładziony na AMP w lekkiej atletyce. Chcemy wypromować nowo otwarty stadion lekkoatletyczny. W tym roku kalendarzowym pokazaliśmy nową pływalnie Aqua Lublin (przyp. red.: w kwietniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu), a w przyszłym będzie to stadion lekkoatletyczny. 

W szerokiej ofercie AZS-u jest także projekt Aktywny Student, kiedy powracają zajęcia sportowe dla studentów? 
- Wracamy już 2 października z tą samą ofertą, którą mieliśmy w pierwszym półroczu 2017 roku. Mam nadzieje, że zadowoleni studenci po semestrze letnim wrócą do nas w drugim półroczu 2017 roku. Informacje będą zamieszczane na plakatach wywieszonych w uczelniach oraz na specjalnie przygotowanej stronie www.bo2017.pl. Możliwy jest tam wcześniejszy zapis na zajęcia z projektu Aktywny Student, jak i innych projektów. Oczywiście nie zabraknie informacji na stronie AZS Lublin. 

Bardzo ważny dla AZS-u jest program Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego, kogo z zawodników warto wyróżnić na przestrzeni tego roku? 
- W tym roku objęliśmy szkoleniem 30 zawodników posiadających pierwszą klasę sportową. Mamy kilku sportowców posiadających klasę mistrzowską międzynarodową. Na tę chwilę najbardziej rozpoznawalnym sportowcem ACSS Lublin jest Malwina Kopron, która zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Londynie. Warto wyróżnić Konrada Czerniaka, który otarł się o podium podczas Mistrzostw Świata w pływaniu w Budapeszcie. Możemy wyróżnić również Kingę Kołosińską, która w tym roku z inną zawodniczką dotarła do półfinału Mistrzostw Europy, a także Małgorzatę Kołdej - srebrną medalistkę w sztafecie 4x100 m podczas niedawno zakończonej Uniwersjady w Tajpej. Na wyróżnienie zasługuje także Michał Kitliński, który zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Michał zostaje w Lublinie i będzie studiował na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej - tak więc liczymy na jego kolejne medale. 

Czego możemy życzyć wszystkim AZS-iakom w nadchodzącym roku akademickim? 
- Nie będę oryginalny, bo na pewno zdrowie przyda się wszystkim. Zawodnikom i działaczom, bo zawodnicy potrzebują zdrowia podczas treningów a działacze podczas organizowania zajęć i zawodów sportowych. A poza zdrowiem - szczęścia, optymizmu i uśmiechu. 

Dziękuję za rozmowę - Piotr Rejmer

 

 

Paweł Danielczuk - profil AZS

Przynależność do AZS: od 1994 r.
Dyrektor AZS KŚ: od 2007 r.
Absolwent: UMCS Lublin
Trener: Lekkiej Atletyki

Facebook

Youtube

Wspierają nas