Rozmowa z Prezesem KU AZS KUL
Wrzesień
19
2017

Rozmowa z Prezesem KU AZS KUL

Już za parę dni rusza nowy rok akademicki, z tej okazji zaprosiliśmy do biura na rozmowę Prezesa Klubu Uczelnianego AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Co udało się zrobić w Klubie w ostatnim czasie, jakie są cele na najbliższe miesiące oraz jak można zachęcić studentów, aby zapisali się do AZS-u opowiada Damian Pendel.
 
Co udało się zrealizować w Klubie Uczelnianych AZS przez ostatnie dwa lata Twojej kadencji?
- Ciężko mi mówić o własnych sukcesach w Klubie. To pytanie powinniśmy skierować do naszych zawodników i trenerów. Uważam jednak, że jednym z większych sukcesów jest współrealizacja projektu Aktywny Student - finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Jest do duża dotacja, dzięki której udało się utworzyć dodatkowe bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne na Uczelni. Także skupiłem się na doposażeniu Klubu Uczelnianego AZS w sprzęt, który posłuży Klubowi przez wiele kolejnych lat. Jest to duża korzyść dla naszego Klubu, ponieważ nie mamy pewności czy będzie jakakolwiek dotacja na zakup takiego sprzętu w najbliższych latach.
 
Jak można zachęcić studentów, aby przyciągnąć ich do Klubu. Co trzeba zrobić, aby stali się częścią AZS (zapisali się do sekcji, wyrobili legitymacje ISIC AZS)?
- Na pewno atutem jest posiadanie strony internetowej - zapraszam do zapoznania się z ofertą na www.azskul.pl. Posiadamy również kanały komunikacji wykorzystującego social media - Facebook, Youtube. Nasz Klub posiada również możliwość umieszczania reklam na kilkunastu grupach na Facebooku - do których należą głównie studenci uczelni. Jesteśmy jednym Klubem w Lublinie, który ma dostęp do tego rodzaju działań marketingowych. Tam wrzucane są najistotniejsze informacje dot. zajęć, zawodów, stypendiów itp. Na pewno trzeba skontaktować się z nowymi zawodnikami, podczas zajęć wychowania fizycznego czy zajęć dydaktycznych na uczelniach. Zachęcałbym w szczególności do udania się na wykłady, które cieszą się dużo frekwencją w celu zaprezentowania oferty sportowej danego Klubu Uczelnianego AZS. 
 
Oprócz zajęć sekcyjnych aktualnie w ofercie są wspomniane dodatkowe zajęcia sportowe z projektu Aktywny Student - jaką ofertę przygotowujecie dla studentów na jesień?
- Tak jak wspomniałem na wstępnie są to zajęcia dla wszystkich studentów lubelskich uczelni wyższych. My w ofercie mamy zajęcia sztuk walki: kick-boxing i judo oraz bardziej rekreacyjne tj.: strzelectwo, fitness czy bezpłatny wstęp na siłownie Fit&Gym AZS. Kontynuowane zostaną również zajęcia z paintball, dodatkowo na jesieni planujemy utworzenie zajęcia ze wspinaczki sportowej. Zapisy na stronie www.bo2017.pl, a informacje na naszej stronie i FB AZS KUL.
 
Jakie są plany i cele na tegoroczny rok akademicki?
- Przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powstał nowy obiekt sportowy - m.in. kryte korty. Przed nami wybory w Klubie Uczelnianym AZS. Jeśli osoby zaufają mi i oddadzą głos na moja kandydaturę to chciałbym dalej Klub rozwijać. Liczę, że ilość zawodników w sekcjach będzie rosła. Moim celem jest, aby ilość sekcji nie zmniejszyła się. Dobrze wiemy, że finansowanie czy z Uczelni, czy z Miasta może być mniejsze w kolejnym roku kalendarzowym. Dlatego zależy mi na utrzymaniu obecnego poziomu oferty dla studentów KUL.
 
Na koniec pytanie dotyczące Siłowni Fit&Gym AZS, która z powodzeniem wystartowała w tym roku. Jakie są plany, aby siłownia w przyszłym roku była konkurencyjna na tle pozostałych w Lublinie?
- Siłownia Fit&Gym AZS mieszcząca się w Arenie Lublin, powstała m.in. dzięki projektom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2017. Warto tutaj wspomnieć, iż wiele zasług należy przypisać dla Prezesa KU AZS UMCS kol. Dariusza Gawła oraz Dyrektora AZS KŚ Woj. Lubelskiego kol. Pawła Danielczuka. Staramy się wszyscy, aby siłownia działała na najwyższym poziomie. Obecnie mamy dwie sale: jest to siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt ze Stanów Zjednoczonych oraz także na wysokim poziomie wyposażona sala fitness. W nadchodzącym czasie chciałbym wykorzystać trzecie pomieszczenie w którym organizowalibyśmy dodatkowe zajęcia. Na tą chwilę nie chce jeszcze zdradzać jakie to będą zajęcia. Zależy nam, aby tą siłownie rozwijać, a osoby które korzystają były zadowolone i z chęcią wracały do tego miejsca.
 
Dziękuje za rozmowę - Piotr Rejmer
 
 
Damian Pendel - profil AZS
Przynależność do AZS: od 2013 r.
Sekcja sportowa: trójbój siłowy
Prezes KU AZS: od 2015 r.
Student: KUL Lublin

Facebook

Youtube

Wspierają nas