Rozmowa z Prezes KU AZS WSNS Lublin
Luty
13
2018

Rozmowa z Prezes KU AZS WSNS Lublin

Zapraszamy do pierwszej rozmowy z kol. Angeliką Skoczeń - Prezes Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie. Jest medalistką Akademickich Mistrzostw Polski, współzałożycielką Klubu Uczelnianego AZS. Przypominamy, że w debiucie WSNS Lublin zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2016/2017. 

 

Kiedy pierwszy raz usłyszałaś o AZS? 
- Kiedy przyszłam na studia do Lublina, do Wyższej Szkoły Nauk Społecznych - to pierwszy raz usłyszałem o AZS od Pana Stanisława Lisa. Mieliśmy wtedy zajęcia z wychowania fizycznego na pierwszym roku. Dowiedziałam się co to jest AZS, jak działa i dostałam propozycje utworzenia Klubu na naszej Uczelni. Zainteresowałam się, poczytałam o AZS-ie i zdecydowałam się, że chciałabym utworzyć taki Klub Uczelniany AZS na WSNS Lublin.

A jaka dyscyplina jest Tobie najbliższa? 
- Wiele lat trenuje kick-boxing. Pierwsze zawody w których wystartowałam w AZS to były Akademickie Mistrzostw Polski w kick-boxingu. Odbyły się one w maju 2016 roku w Warszawie, zorganizowane przez AZS Politechnikę Warszawską. Na nich zdobyłam brązowy medal. Dalej trenuje kick-boxing w jednym z lubelskich klubów.

W Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego wystartowałaś w kilku dyscyplinach? 
- Tak, wspieram nasza drużynę w piłce siatkowej. Jest mi on bliska, bo gram od podstawówki. Startuje również w innych dyscyplinach, próbując swoich sił i staram się zdobywać punkty dla naszej Uczelni. Mamy wspominaną sekcje siatkówki kobiet, gdzie już w pierwszym roku grałyśmy. Od tego roku akademickiego zostały utworzone sekcje futsalu i koszykówki kobiet.

Od ponad roku pełnisz funkcję Prezes Klubu Uczelnianego AZS, co udało się Tobie osiągnąć? 
- Mam świadomość, że jesteśmy uczelnią prywatną - tych studentów nie jest dużo. Cały czas aktywnie staram się zachęcać osoby do reprezentowania uczelni na akademickich rozgrywkach. Nie wymagam od nich doświadczenia, ale chęci do trenowania i startowania w rozgrywkach - to jest najważniejsza moja misja.

Pamiętasz ile w pierwszym roku startów zdobyłyście medali na AMWL, to był poprzedni rok akademicki 2016/2017? 
- Mamy na pewno medal w strzelectwie - Magda Drabik, to był pierwszy historyczny medal. W lekkiej atletyce - w maju 2017 roku były aż cztery medale oraz jeszcze w trójboju siłowym jeden - Kingi Tomaszewskiej.

W debiutanckim roku zajęliście w klasyfikacji generalnej AMWL szóste miejsce. Jak ważny był to dla Was wynik? 
- Byliśmy bardzo dumni, ponieważ nie liczyliśmy na tak wysokie miejsce. To sukces wszystkich osób, także Pana Stanisława Lisa który jest bardzo zaangażowany i poświęca nam dużo czasu. Dzięki temu wynikowi, Władze Uczelni jeszcze bardziej wspierają nasz AZS. Chcemy startować, mamy już za sobą pierwsze osiągnięcia i nawet medale. To szóste miejsce dodało nam skrzydeł i zapału do startów w kolejnych latach.

Dziękuje za rozmowę - Piotr Rejmer.

 

Angelika Skoczeń - profil AZS

Przynależność do AZS: od 2016 r.
Sekcja sportowa: piłka siatkowa
Prezes KU AZS: od 2016 r.
Studentka: WSNS Lublin

Facebook

Youtube

Wspierają nas