Złoto Malwiny Kopron na Uniwersjadzie w Tajpej
Sierpień
26
2017

Złoto Malwiny Kopron na Uniwersjadzie w Tajpej

Zawodniczka należąca do programu ACSS Lublin zdobywa złoty medal na Uniwersjadzie w Tajpej. W konkursie rzutu młotem przeprowadzonym 26 sierpnia 2017 r. Malwina Kopron wygrała z wynikiem 76.85 m. Jest to nowy rekord życiowy Polki oraz rekord Uniwersjady

Reprezentantka klubu AZS UMCS Lublin bardzo dobrze rozpoczęła konkurs. Malwina Kopron w swojej pierwszej próbie pobiła swój rekord życiowy - rzucając 76.85 m i poprawiając go o ponad metr. Poprzedni najlepszy wynik osiągnęła na Memoriale Kamili Skolimowskiej, rzucając na odległość 75.40 m. Na twarzy naszej zawodniczki pojawiło się pozytywne zdziwienie, a po chwili wielka radość i wzruszenie. Po trzech próbach nikt nie zbliżył się do Malwiny Kopron, a 70 metrów przekroczyły tylko - Hanna Malyshchyk (72.13 m) i Joanna Fiodorow (70.34 m). 

W ścisłym finale poprawiła się Joanna Fiodorow, uzyskując 71.33 m - ostatecznie Polka zdobywa brązowy medal. Srebro trafia do Hanna Malyshchyk z Białorusi, która zakończyła konkurs z wynikiem 74.93 m. Złoty medal po kapitalnym pierwszym rzucie wygrywa Malwina Kopron! 

Fot.: Paweł Skraba

Więcej na stronie ACSS Lublin

 

Zachęcamy również do przeczytania: 

- Malwina Kopron zdobywa brązowy medal Mistrzostw Świata

 

Facebook

Youtube

Wspierają nas